Серед найбільш вразливих до COVID-19 категорій – мешканці міст і працевлаштовані

Серед найбільш вразливих до COVID-19 категорій – мешканці міст і працевлаштовані

Вчені з Оксфордського університету вивчили ризик зараження на тяжкий гострий респіраторний синдром, викликаний SARS-CoV-2, серед різних груп населення Сполученого Королівства. Вони проаналізували результати ПЛР-тестів і проведеного у липні національного обстеження на зараження COVID-19

У дослідження потрапило чотири мільйони результатів ПЛР-тестів, а майже 500 тис. осіб оцінили по 60 параметрах, що можуть визначити підвищений ризик отримання позитивного результату тесту (рід занять, подорожі, соціальні контакти, використання маски для обличчя та ін.). Виявилося, що найчастіше позитивні тести отримували мешканці міст, представники бідних районів, а також жителі північних регіонів Англії, передає news-medical.

Серед основних факторів, які впливали на результати статистичного аналізу, були стать, етнічна приналежність, вік, географічний регіон, проживання у сільській чи міській місцевості, площа житла, депривація, а також кількість поколінь родини, які проживають разом.

Серед факторів, що підвищують ймовірність отримання позитивного результату тесту на COVID-19, вчені назвали контакт з ким-небудь, хто недавно перехворів на COVID-19, або знаходиться на самоізоляції. Робота також підвищувала ризик, особливо в будинках для людей похилого віку та медичних установах. А ось у працівників інформаційних технологій (ІТ) відзначалися стабільно найнижчі шанси. Хто їздив на роботу, ризикував більше, ніж ті, хто працював з дому. Докладний аналіз показав, що поїздка електричкою або автобусом була більш небезпечною, ніж машиною або таксі.

Читайте ще: Захистити та нейтралізувати або, як імунітет бореться з вірусами ГРВІ

Ще один фактор – куріння – викликав невеликий ризик COVID-19. Ймовірно, це пов’язано з втручанням нікотину в рецептори ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (ACE2), які перешкоджають проникненню вірусу в клітини.

Були фактори, які змінювалися з часом. Наприклад, на початку росту захворюваності етнічна приналежність відігравала велику роль – високі шанси заразитися на COVID-19 були у представників небілої етнічної приналежності. Змінювалася і географія поширення – Північна Ірландія, Уельс і Північна Англія, страждали найбільше. Проживання у міському середовищі і розміри житла також сприяли підвищенному ризику захворіти.

З початком зими вік і соціальний статус ставали більш впливовими факторами. Ймовірно, через те, що з настанням холодної погоди знижується ефективність імунної системи. Хоча влітку, коли було знято більшість обмежень, кількість позитивних результатів тестів зросла в усіх напрямках.

Автори сподіваються, що ця робота дозволить отримати більш актуальне уявлення щодо сьогоднішнього поширення SARS-CoV-2 і допоможе визначити тих, хто найбільше ризикує.