В Украине в этом сезоне ожидается три штамма гриппа

В Україні в цьому сезоні очікуються три штами грипу

Передбачається циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2

Осінь- час розповсюдження вірусних інфекцій. Саме восени експерти радять робити щеплення від грипу, щоб спокійно пережити сезон захворюваності на грип та ГРВІ.

За словами Ігоря Кузіна, головного державного санітарного лікаря України, минулого року дуже людей хворіли на грип і отримали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками захворювання.

За його словами, в Україну цьогоріч має надійти в якості гуманітарної допомоги майже 30 тисяч безкоштовних вакцин від грипу для щеплення лікарів. До аптек доставлять приблизно мільйон доз,  повідомляє МОЗ. 

У 2021–2022 році очікується аналогічний минулому епідемічний сезон грипу: передбачається циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2.

Читайте ще: За прогнозами CDC, цей сезон грипу може бути раннім і важким

Тим часом, у Франції підтвердили випадок зараження людини вірусом грипу свинячого походження (H1N2) v. Місцева влада мобілізована і закликає до пильності медичних працівників Бретані.

З січня 2021 року в США, Канаді, Тайвані, Данії та Німеччини підтверджено близько десяти випадків зараження людини вірусами свинячого походження A (H3N2) v, A (H1N1) v і A (H1N2) v.

У Росії також фіксують випадки захворювання грипом A H3N2.