За прогнозами CDC, цей сезон грипу може бути раннім і важким

За прогнозами CDC, цей сезон грипу може бути раннім і важким

Хоча неможливо з упевненістю сказати, що станеться восени і взимку, CDC вважає, що в цей час будуть поширюватися і віруси грипу, і вірус, що викликає COVID-19 

Ослаблені заходи щодо пом’якшення наслідків COVID-19 можуть привести до зростання активності грипу протягом майбутнього сезону 2021-2022 років

Час зараження грипом важко передбачити, і воно може варіюватися від сезону до сезону. Зниження імунітету населення через відсутність активності вірусу грипу з березня 2020 року може призвести до раннього і, можливо, важкого сезону грипу, повідомляють Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC).

Читайте ще:Як уберегтися від зараження, якщо в родині є хворий на ГРВІ

Є багато різних вірусів грипу, і вони постійно змінюються. Склад вакцин проти грипу щорічно переглядається і оновлюється по мірі необхідності для відповідності вірусам грипу, що циркулюють.

Вересень і жовтень, як правило, хороший час для вакцинації, і в ідеалі всі повинні бути вакциновані до кінця жовтня, кажуть експерти CDC. На 2021-2022 роки були дані рекомендації для яєчних, клітинних і рекомбінантних вакцин проти грипу.

Вакцини проти грипу і COVID-19 можна вводити одночасно, кажуть експерти, але вакцинацію проти грипу слід відкласти для людей з підозрою або підтвердженим COVID-19, незалежно від того, чи є у них симптоми чи ні. При одночасному введенні вакцини проти COVID-19 і проти грипу, які з більшою ймовірністю можуть викликати місцеву реакцію, по можливості слід використовувати різні кінцівки.