У нещеплених людей ймовірність госпіталізації з COVID-19 в 11 разів вища

У нещеплених людей ймовірність госпіталізації з COVID-19 в 11 разів вища

Новітнє дослідження, проведене в США, довело, що вакцини проти COVID-19 все так само високоефективні і захищають від госпіталізацій і летальних випадків, незважаючи на поширення дельта варіанту

Вчені простежили за 600 тис. хворими на COVID-19, мешканцями 13 штатів. Спостереження велося з квітня по середину липня. За даними Центру контролю і профілактики захворювань США (CDC), коли на початку літа різко проявився варіант дельта, ймовірність зараження серед нещеплених людей була в 4,5 рази вища, ніж у повністю вакцинованих. А ризик госпіталізації – в 11 разів вище, передає medicalxpress.

«Вакцинація працює, – констатує директорка CDC Рошель Валенські. – Суть у наступному: у нас є наукові інструменти, які нам потрібні, щоб швидше ухилитися від цієї пандемії». Але, як показали попередні дослідження, захист від коронавірусної інфекції з часом дещо знижується: якщо навесні він становив 91%, то в червні і липні – 78%. Так звані «проривні» випадки – тобто коли захворює повністю вакцинована людина – призвели до 14% госпіталізацій і 16% смертності у червні-липні, що приблизно вдвічі більше, ніж на початку року. Збільшення цих відсотків не дивує: по мірі того, як все більше людей буде вакциновано, на них же і буде припадати більша частина зазначених випадків.

Читайте ще: Захистити та нейтралізувати або, як імунітет бореться з вірусами ГРВІ

За словами Валенські, більше 90% людей, які потрапили з COVID-19 до лікарень США, – не вакциновані.

Також CDC опублікувало ще два дослідження, в яких відзначається послаблення захисту серед літніх людей. Спостереження за госпіталізованими з COVID-19 протягом літа показало, що у людей старше 75 років захист складає – 76%, а у дорослих інших вікових груп – 89%. А друге спостереження відзначило, що щеплення захищає від госпіталізацій з COVID-19 у 95% випадках людей віком 18-64 років, а осіб старше 65 років – у 80%.

Чим викликані ці зміни поки неясно. Можливо зниженням імунітету, яке відбувається з часом й ослабленням вакцини, зробленої багато місяців тому. Або ж відмова від масок та ігнорування інших запобіжних заходів по країні призвело до поширення дельти.