Що буде, якщо одночасно щепитися від грипу і коронавіусу

Що буде, якщо одночасно щепитися від грипу і коронавіусу

Вчені з Великобританії вивчили безпеку та імуногенність одночасного введення вакцин COVID-19 з вакцинами від сезонного грипу у дорослих

Одночасне введення вакцини проти COVID-19 і грипу знизило б навантаження на системи охорони здоров’я, вважають фахівці. В ході недавнього дослідження з’ясувалося, що така практика безпечна і не призводить до збільшення можливих побічних ефектів. Результати публікує журнал The Lancet.

340 учасників були рандомізовані для одночасного введення вакцини проти грипу і COVID-19, а 339-для отримання плацебо і вакцини COVID-19. За учасниками спостерігали протягом шести тижнів.

В ході дослідження 85,2% учасників, які одночасно зробили щеплення від коронавірусу і грипу, повідомили про локальні побічні реакції після щеплення. Вакцина від грипу не заважала виробленню антитіл від коронавірусу, і навпаки, вчені підтвердили це і через три тижні після закінчення вакцинації.

Читайте ще: Мікробіом респіраторного тракту та його вплив на перебіг ГРВІ

Побічні ефекти після введення відразу двох вакцин не почастішали і не стали сильнішими. Більшість реакцій були легкими або помірними. Частота місцевих та небажаних системних реакцій була однаковою в рандомізованих групах.