Швидкість поширення коронавірусу: чому в деяких країнах смертність у 10 разів вища?

Швидкість поширення коронавірусу: чому в деяких країнах смертність у 10 разів вища?

Поки пандемія Covid-19 поширюється, багато хто порівнює ситуацію в різних країнах – і задаються питаннями. Один з цих питань – чому рівень смертності в різних країнах відрізняється так сильно?

Порівняння рівнів смертності від коронавируса COVID-19 в деяких країнах

 

Згідно з офіційними даними станом на 7 квітня середній рівень смертності від Covid-19 в світі становить 4,5% від числа заражених. Але ситуація швидко змінюється, тому не слід сприймати цей показник як аксіому. При цьому показники смертності в різних країнах разюче відрізняються.

 

Ось деякі дані (також на 7 квітня).

 

Деякі країни зі смертністю вище середнього – тобто вище 4,5% від числа зареєстрованих хворих:

● Італія – ​​9,7%
● Нідерланди – 9,6%
● Франція – 7,1%
● Іспанія – 7,0%
● Швеція – 7,0%
● Угорщина – 5%

 

Деякі країни зі смертністю від числа, вдвічі менше середнього, до середнього рівня (2,25% -4,5% зареєстрованих пацієнтів з Covid-19):

 

● Іран – 4,1%
● Румунія – 3,9%
● США – 2,9%
● Україна – 2,9%
● Індія – 2,6%
● Польща – 2,3%

 

Деякі країни зі смертністю в 3-8 разів менше середнього:

● Китай – 2,0%
● Японія – 2,0%
● Чехія – 1,7%
● Німеччина – 1,3%
● Південна Корея – 1,1%
● Ізраїль – 0,6%

Свіжі дані по кожній країні шукайте тут.

У чому феномен Німеччини? В Італії хворих всього в 1,3 рази більше, ніж в Німеччині, а смертей – в 9 разів більше.

Контраст між двома країнами особливо разючий, якщо врахувати, що не тільки в Італії, але і в Німеччині найвищий в Європі відсоток громадян у віці 65 років і старше. Але ж, як відомо, люди похилого віку особливо уразливі для Covid-19.

Отже, в Німеччині найнижчий рівень смертності серед країн Європи, що найсильніше постраждали від пандемії. Що ж відбувається? З цього приводу висуваються різні теорії.

 

Ранній період епідемії?

 

Найпростіше пояснення полягає в тому, що Німеччина все ще знаходиться на відносно ранній стадії розвитку епідемії. З плином часу все більше людей будуть заражатися коронавірусом, і рівень смертності неминуче підвищиться.

Лотар Вілер, президент Інституту Роберта Коха, каже, що він не очікує істотної різниці в рівні смертності між Італією і Німеччиною в довгостроковій перспективі.

 

Читайте також: Вірус – основний винуватець змін, що відбуваються під час ГРВІ у людському організмі

 

Крістіан Дростен, вірусолог з лікарні Charité в Берліні, також попередив, що рівень смертності в Німеччині, ймовірно, зросте в найближчі тижні.

 

Рівень підготовки до пандемії?

 

З іншого боку, ряд експертів вважають, що основним фактором, що впливає на рівень смертності в конкретній країні, є робота, яку зробив держава в перші дні спалаху коронавируса для відстеження, тестування і стримування інфекційних кластерів.

Успішні дії дають органам охорони здоров’я краще уявлення про розміри спалаху, ніж у випадках, якщо тестуються лише ті, у кого є очевидні симптоми або пацієнти з високим ризиком.

Рейнхард Буссе, керівник департаменту охорони здоров’я в Технічному університеті Берліна, стверджує, що Німеччина успішно виявила ранні випадки коронавируса і провела своєчасну ізоляцію. «Це головна причина», – говорить він.

 

Вік хворих?

 

Ще одним фактором, що впливає на рівень смертності, є середній вік інфікованих.
Вважається, що спалах коронавируса в Німеччині почалася з великої кількості молодих і здорових людей, які повернулися в країну з лижних курортів в Австрії та Італії. В Італії, навпаки, спалах спочатку виникла серед літнього населення країни.

 

Читайте також: Хто частіше хворіє на грип – чоловіки чи жінки?

 

В цілому середній вік інфікованих в Італії набагато вище, ніж в інших країнах, включаючи Німеччину. Близько 40% хворих Covid-19 в Італії – люди старше 70 років.
Для порівняння, в Німеччині тільки 19% пацієнтів з коронавірусів старше 60 років. Вік більше половини пацієнтів – 35-59 років.

 

Масове тестування?

 

Природно, кількість виявлених хворих коронавирусной інфекцією збільшується з розширенням тестування. Багато експертів вважають, що, якби в Італії було протестовано більше людей, рівень смертності різко впав би.

 

З самого початку спалаху хвороби Німеччина проводить дуже агресивну стратегію тестування, перевіряючи і тих, хто мав контакт з інфікованим, і тих, у кого є тільки легкі симптоми ГРВІ. Швидше за все, більш високий рівень смертності в інших країнах означає, що в інших країнах просто більше випадків не діагностовано.

 

Зворотний бік цього аргументу полягає в тому, що, на відміну від Італії, Німеччина зазвичай не проводить посмертне тестування на коронавірус. Можливо, це також пояснює, чому реєструється менше смертей від Covid-19.

 

Кількість ліжок в стаціонарах?

Вплив цього показника таке: чим краще підготовлені лікарні, тим більше життів можна врятувати. При цьому три фактори мають вирішальне значення: кількість ліжок для інтенсивної терапії, достатня кількість захисного одягу і добре навчений персонал у відділеннях інтенсивної терапії.

 

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

 

 

В Італії, де проживає близько 60 мільйонів чоловік, до пандемії коронавируса було 5 тисяч ліжок для інтенсивної терапії, що еквівалентно приблизно 318 ліжок на 100 тисяч жителів. У Великобританії з населенням 66 мільйонів чоловік налічується 4100 ліжок для інтенсивної терапії. Для порівняння, в Німеччині налічувалося 28 тисяч ліжок на 80 мільйонів жителів.

 

У той час як лікарні в Італії вже давно повністю заповнені пацієнтами, в Німеччині потужності лікарень ще далеко не вичерпані. Це дає велику перевагу в боротьбі з пандемією.

Лариса Кузнєцова, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології

Читайте также: Міг би зберігати людські життя, – Академія меднаук відповіла на кампанію дискредитації українського противірусного препарату