Швидкість поширення коронавірусу: чому в деяких країнах смертність у 10 разів вища?

Швидкість поширення коронавірусу: чому в деяких країнах смертність у 10 разів вища?

Поки пандемія Covid-19 поширюється, багато хто порівнює ситуацію в різних країнах – і задаються питаннями. Один з цих питань – чому рівень смертності в різних країнах відрізняється так сильно?

Порівняння рівнів смертності від коронавируса COVID-19 в деяких країнах

 

Згідно з офіційними даними станом на 7 квітня середній рівень смертності від Covid-19 в світі становить 4,5% від числа заражених. Але ситуація швидко змінюється, тому не слід сприймати цей показник як аксіому. При цьому показники смертності в різних країнах разюче відрізняються.

 

Ось деякі дані (також на 7 квітня).

 

Деякі країни зі смертністю вище середнього – тобто вище 4,5% від числа зареєстрованих хворих:

● Італія – ​​9,7%
● Нідерланди – 9,6%
● Франція – 7,1%
● Іспанія – 7,0%
● Швеція – 7,0%
● Угорщина – 5%

 

Деякі країни зі смертністю від числа, вдвічі менше середнього, до середнього рівня (2,25% -4,5% зареєстрованих пацієнтів з Covid-19):

 

● Іран – 4,1%
● Румунія – 3,9%
● США – 2,9%
● Україна – 2,9%
● Індія – 2,6%
● Польща – 2,3%

 

Деякі країни зі смертністю в 3-8 разів менше середнього:

● Китай – 2,0%
● Японія – 2,0%
● Чехія – 1,7%
● Німеччина – 1,3%
● Південна Корея – 1,1%
● Ізраїль – 0,6%

Свіжі дані по кожній країні шукайте тут.

У чому феномен Німеччини? В Італії хворих всього в 1,3 рази більше, ніж в Німеччині, а смертей – в 9 разів більше.

Контраст між двома країнами особливо разючий, якщо врахувати, що не тільки в Італії, але і в Німеччині найвищий в Європі відсоток громадян у віці 65 років і старше. Але ж, як відомо, люди похилого віку особливо уразливі для Covid-19.

Отже, в Німеччині найнижчий рівень смертності серед країн Європи, що найсильніше постраждали від пандемії. Що ж відбувається? З цього приводу висуваються різні теорії.

 

Ранній період епідемії?

 

Найпростіше пояснення полягає в тому, що Німеччина все ще знаходиться на відносно ранній стадії розвитку епідемії. З плином часу все більше людей будуть заражатися коронавірусом, і рівень смертності неминуче підвищиться.

Лотар Вілер, президент Інституту Роберта Коха, каже, що він не очікує істотної різниці в рівні смертності між Італією і Німеччиною в довгостроковій перспективі.

 

Читайте також: Вірус – основний винуватець змін, що відбуваються під час ГРВІ у людському організмі

 

Крістіан Дростен, вірусолог з лікарні Charité в Берліні, також попередив, що рівень смертності в Німеччині, ймовірно, зросте в найближчі тижні.

 

Рівень підготовки до пандемії?

 

З іншого боку, ряд експертів вважають, що основним фактором, що впливає на рівень смертності в конкретній країні, є робота, яку зробив держава в перші дні спалаху коронавируса для відстеження, тестування і стримування інфекційних кластерів.

Успішні дії дають органам охорони здоров’я краще уявлення про розміри спалаху, ніж у випадках, якщо тестуються лише ті, у кого є очевидні симптоми або пацієнти з високим ризиком.

Рейнхард Буссе, керівник департаменту охорони здоров’я в Технічному університеті Берліна, стверджує, що Німеччина успішно виявила ранні випадки коронавируса і провела своєчасну ізоляцію. «Це головна причина», – говорить він.

 

Вік хворих?

 

Ще одним фактором, що впливає на рівень смертності, є середній вік інфікованих.
Вважається, що спалах коронавируса в Німеччині почалася з великої кількості молодих і здорових людей, які повернулися в країну з лижних курортів в Австрії та Італії. В Італії, навпаки, спалах спочатку виникла серед літнього населення країни.

 

Читайте також: Хто частіше хворіє на грип – чоловіки чи жінки?

 

В цілому середній вік інфікованих в Італії набагато вище, ніж в інших країнах, включаючи Німеччину. Близько 40% хворих Covid-19 в Італії – люди старше 70 років.
Для порівняння, в Німеччині тільки 19% пацієнтів з коронавірусів старше 60 років. Вік більше половини пацієнтів – 35-59 років.

 

Масове тестування?

 

Природно, кількість виявлених хворих коронавирусной інфекцією збільшується з розширенням тестування. Багато експертів вважають, що, якби в Італії було протестовано більше людей, рівень смертності різко впав би.

 

З самого початку спалаху хвороби Німеччина проводить дуже агресивну стратегію тестування, перевіряючи і тих, хто мав контакт з інфікованим, і тих, у кого є тільки легкі симптоми ГРВІ. Швидше за все, більш високий рівень смертності в інших країнах означає, що в інших країнах просто більше випадків не діагностовано.

 

Зворотний бік цього аргументу полягає в тому, що, на відміну від Італії, Німеччина зазвичай не проводить посмертне тестування на коронавірус. Можливо, це також пояснює, чому реєструється менше смертей від Covid-19.

 

Кількість ліжок в стаціонарах?

Вплив цього показника таке: чим краще підготовлені лікарні, тим більше життів можна врятувати. При цьому три фактори мають вирішальне значення: кількість ліжок для інтенсивної терапії, достатня кількість захисного одягу і добре навчений персонал у відділеннях інтенсивної терапії.

 

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

 

 

В Італії, де проживає близько 60 мільйонів чоловік, до пандемії коронавируса було 5 тисяч ліжок для інтенсивної терапії, що еквівалентно приблизно 318 ліжок на 100 тисяч жителів. У Великобританії з населенням 66 мільйонів чоловік налічується 4100 ліжок для інтенсивної терапії. Для порівняння, в Німеччині налічувалося 28 тисяч ліжок на 80 мільйонів жителів.

 

У той час як лікарні в Італії вже давно повністю заповнені пацієнтами, в Німеччині потужності лікарень ще далеко не вичерпані. Це дає велику перевагу в боротьбі з пандемією.

Лариса Кузнєцова, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології

Читайте также: Міг би зберігати людські життя, – Академія меднаук відповіла на кампанію дискредитації українського противірусного препарату  

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.