Скандал навколо Sputnik V: заявляють, що його повністю скопіювали з AstraZeneca

Скандал навколо Sputnik V: заявляють, що його повністю скопіювали з AstraZeneca

Російські шпигуни вкрали формулу Oxford/Astra Zeneca Covid і використали її для створення вакцини Sputnik, заявляють анонімні джерела

Російський «Супутник» використовує технологію, аналогічну розробленій в Оксфорді вакцині, повідомляє Тhe Sun. Таблоїд з посиланням на анонімні джерела повідомив, що Росія «вкрала» формулу вакцини AstraZeneca для Супутника V.

Служби безпеки заявляють, що її скопіювали, кажуть, що дані були вкрадені іноземним агентом особисто.

Обидві вакцини є аденовірусними. При цьому AstraZeneca використовує для своєї вакцини аденовірусний вектор шимпанзе, а не людський вектор, який використовує Sputnik V, заявили у відповідь на ці звинувачення на сайті російської вакцини.

Читайте ще: Цього року від грипу може померти вдвічі більше людей, ніж зазвичай

Вакцину “Супутник V” критикувало наукове співтовариство, адже її зареєстрували до проходження третьої фази випробувань. Вона була зареєстрована в Росії 11 серпня 2020 року, а AstraZeneca схвалили в січні 2021 року.

Днями повідомлялося, що ВООЗ пообіцяла відновити реєстрацію російської вакцини «Супутник V», передбачалося, що препарат зареєструють до кінця листопада.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.