Смерть на Хелловін: історія «живих мерців» виявилася описом пандемії грипу столітньої давнини

Смерть на Хелловін: історія «живих мерців» виявилася описом пандемії грипу столітньої давнини

Рівно сто років тому, з 1918 по 1919 рік, у світі від пандемії грипу загинуло до 100 мільйонів людей.

Перша смерть від грипу в цьому сезоні в Південній Кароліні була зареєстрована на Хелловін. Про це повідомив Державний департамент охорони здоров’я та контролю навколишнього середовища (DHEC) після того, як 10 осіб були госпіталізовані з вірусом грипу минулого тижня, пише gaffneyledger.com.

Новина про смерть на Хелловін досить символічна. Адже свято безпосередньо пов’язане зі страшною пандемією іспанського грипу. Рівно сто років тому, з 1918 по 1919 рік, у світі від пандемії грипу загинуло до 100 мільйонів осіб. Тоді вірус грипу супроводжувався страшними побічними ефектами: рясною кровотечею з носа, рота і вух. Грип також згубно діяв на нервову систему: серед населення прогресувала депресія і випадки суїцидів.

«Пандемія створила пейзажі з привидами», – каже Елізабет Оутка, доцент англійської літератури в університеті Річмонда у Вірджинії в статті, опублікованій в «Розмові». «Труни закінчилися, оскільки тіла накопичувалися всюди. Магазини, театри та школи були закриті, і по вулицях тягнули вози, щоб зібрати трупи».

Американський письменник Говард Лавкрафт, автор жахів і фентезі, першим описав зомбі, які потім використовувалися, в тому числі, у фільмі «Ніч живих мерців» Джорджа Ромеро.

Лавкрафт народився в Провіденсі на Род-Айленді, постраждалому від пандемії грипу 1919 року, і він бачив «живих зомбі» на власні очі.

Оточений жертвами інфекції, Лавкрафт написав твори про зомбі, які також були покриті кров’ю, як люди з сильною кровотечею через грип.

«Подібно до вірусу грипу, ці монстри поглинали плоть живих, поширювали кров і насильство і діяли без причини та пояснень», – каже Оутка

Після смерті Лавкрафта, його твори зробили колосальний вплив не тільки на формування сучасної літератури жахів, але і на світову масову культуру в цілому. Одним з творчих спадкоємців Лавкрафта є і Стівен Кінг.

За матеріалами: medicaldaily.com