Наукові дослідження показали, що пік серцевих нападів та летальних наслідків від них припадає на період зимових свят. З 25 грудня по 1 січня від серцевих нападів помирає більше людей, ніж у будь-яку іншу пору року
Американська кардіологічна асоціація, яка займається питаннями здоров’я серця та мозку, опублікувала рекомендації, які допоможуть провести свята здоровими та у хорошому настрої, передає medicalxpress. «Святкові вихідні – це час напруги та стресу для більшості людей. Порушується режим дня. Людина може більше їсти та пити, менше рухатися і нормально не розслаблятися. Люди не прислухаються до свого організму і не звертають уваги на попереджувальні сигнали, вважаючи, що все зачекає до нового року. У комплексі це сприяє збільшенню ризику виникнення серцевого нападу в цю пору року», – каже доктор Дональд Ллойд-Джонс.
У групі ризику можуть опинитися ті, хто минулого року не зміг побути з сім’єю та друзями через обмеження COVID-19. Тому, застерігають медики, надзвичайно важливо усвідомлювати усі ризики. Декілька простих кроків допоможуть зберегти здоров’я серця і спокійно відсвяткувати Новий рік. Наприклад, кожен має знати ознаки серцевого нападу та вміти реагувати, зокрема зателефонувати до служби надання швидкої медичної допомоги. Чим раніше почнеться лікування, тим вищі шанси на виживання та запобігання наслідкам серцевого нападу.
Читайте також: Грип: симптоми, лікування, профілактика
Також важливо святкувати помірно. Новорічні вихідні – це сезон змін у раціоні та зловживання алкоголем. Це не означає, що потрібно відмовляти собі у смаколиках або шкідливих продуктах. Головне – міра. Людина почуватиметься добре, коли їстиме і питиме у помірних кількостях, і при цьому не забуватиме стежити за рівнем споживання натрію.
Важливо заздалегідь подбати про те, щоб стрес раптово не увірвався у відпочинок. Для цього потрібно закрити всі робочі справи, вирішити сімейні та фінансові проблеми, тобто врахувати всі фактори, які можуть спричинити стрес. Американська кардіологічна асоціація рекомендує за будь-яких обставин не закидати фізичну активність, і як мінімум приділяти їй 150 хвилин на тиждень. Тому святкові дні не мають стати винятком. Фізична рухливість не тільки зніме можливий стрес, а й стане корисним проведенням часу.