У третини людей похилого віку, які перехворіли на COVID-19 у 2020 році, розвинулося як мінімум одне нове захворювання, що потребує медичної допомоги. Це набагато більше у порівнянні з тими, хто не хворів на коронавірус, стверджують американські дослідники
Як повідомляє news-medical, ці захворювання стосувалися основних органів та систем, серед яких серце, нирки, легені та печінка, а також ускладнювали психічне здоров’я. Таких висновків дійшли дослідники, вивчивши записи медичного страхування 133 366 осіб віком від 65 років, які перехворіли на COVID-19 до 1 квітня 2020 року. Потім дослідники фіксували будь-які зміни здоров’я, що відбувалися з пацієнтами через 21 день після встановлення діагнозу.
Результати показали, що 32% хворих на коронавірус потім зверталися за медичною допомогою через розвиток одного або декількох нових або хронічних станів. Це на 11% вище, ніж у групі порівняння (де не хворіли на коронавірус). У пацієнтів з COVID-19 був підвищений ризик розвитку дихальної недостатності, втоми, високого тиску та психічних захворювань. Госпіталізовані з COVID-19 мали високі ризики розвитку більшості станів, особливо чоловіки, представники афроамериканської раси та люди старше 75 років.
Читайте також: Підступні віруси з якими людство і досі веде боротьбу
Ці результати ще раз наголошують на широкому спектрі наслідків вірусу SARS-CoV-2, вважають автори дослідження. Розуміння масштабів ризику може покращити діагностику захворювань та лікування людей із наслідками інфекції SARS-CoV-2. Крім того, результати допоможуть медикам передбачати майбутні ускладнення зі здоров’ям та покращити використання ресурсів.