Його називають лабораторною помилкою
Вчені заявляють, що виникнення «Дельтакрону», про яке нещодавно повідомили кіпрські ЗМІ, практично неможливе. Дані щодо появи гібриду можуть бути результатом забруднення зразка вірусу, взятого для секвенування, кажуть у ВООЗ.
“Це майже напевно не біологічний рекомбінант ліній Delta і Omicron”, – сказав Джеффрі Барретт, голова ініціативи з геноміки COVID-19 у британському інституті Wellcome Sanger, повідомляє ScienceAlert.
Минулого тижня з’явилися також повідомлення про вірус «флурона» — комбінація грипу та коронавірусу, які ВООЗ спростувала.
«Давайте не будемо використовувати такі слова, як Deltacron, flurona або flurone. Ці слова мають на увазі поєднання вірусів/варіантів, а цього не відбувається», – написала в Твіттері Марія ван Керхове, епідеміолог-інфекціоніст ВООЗ.
Хоча люди можуть хворіти на грип і коронавірус одночасно, поки немає даних про те, що ці два віруси можуть поєднуватися.
Одночасне зараження грипом і коронавірусом – досить часте явище. Таке захворювання протікає важче та потребує комплексного лікування. Експерти радять вакцинуватися як від коронавірусу, так і від грипу.
Нагадаємо, грип вже активно поширюється у Європі, вірус також прийшов до України.