Вчені визначили різницю між лонг ковідом і тривалим грипом

Вчені визначили різницю між лонг ковідом і тривалим грипом

Ризик після COVID-19 вищий, ніж після грипу

Вчені провели ретроспективне когортне дослідження, засноване на даних медичних карт 81 мільйона пацієнтів, включаючи 273 618, які перенесли COVID-19. Їх порівняли з когортою пацієнтів (114 тисяч), у яких був діагностований грип протягом того ж періоду часу.

Серед тих, хто переніс COVID-19, 57% мали одну або кілька характеристик тривалого COVID, зареєстрованих протягом 6-місячного періоду, і 36,55% відчували лонг ковід від 3 до 6 місяців, повідомляє PLoS ONE.

Читайте ще: Часті ГРВІ у дитини і сухість слизових дихальних шляхів: чи є взаємозв’язок?

У учасників спостерігалося аномальне дихання, втома/нездужання, біль в грудях/горлі, головний біль, абдомінальні симптоми, когнітивні симптоми і тривожність/депресія.

Всі 9 ознак частіше повідомлялися після COVID-19, ніж після грипу (із загальним перевищенням захворюваності 16,6%). Вчені з’ясували, що наслідки грипу в середньому минають значно раніше в порівнянні з коронавірусом.

З тривалим грипом люди стикаються майже на 50% рідше, ніж з лонг ковідом. Про тривалі симптоми після грипу повідомили приблизно 30% пацієнтів, у той час, як після COVID-19 – 42% учасників дослідження.

Дослідження показало, що у більш ніж у 1 із 3 пацієнтів була одна або кілька особливостей тривалого COVID, зареєстрованих в період від 3 до 6 місяців після постановки діагнозу. Це було значно вище, ніж після грипу.

Ризик тривалих ознак COVID був вищим у пацієнтів з більш важким захворюванням COVID-19 і трохи вищим у жінок і молодих людей.