Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – поширена інвалідність серед дітей, що характеризується нестабільною ходою та нездатністю тримати поставу та рівновагу. Цей стан невиліковний, але регулярна фізична терапія допоможе покращити рухи та баланс
Одним з ефективних терапевтичних підходів вважається іпотерапія – застосування верхової їзди для покращення функціональної мобільності дітей з ДЦП.
Команда дослідників з Кореї та США вивчили показники фізичної взаємодії між кіньми та дітьми з ДЦП під час іпотерапії, передає sciencedaily. «Спочатку моє дослідження цікавилося реабілітацією людей з неврологічними порушеннями, особливо щодо ходи та рівноваги. Однак, нещодавно дізнавшись про іпотерапію і зрозумівши, наскільки вона ефективна для лікування дітей з ДЦП, я вирішив далі вивчати її», – пояснює доктор Пілвон Хур з інституту науки і технології Кванджу, що в Кореї.
Дослідницька команда спостерігала за чотирма дітьми з ДЦП під час проходження курсу іпотерапії, що складався із восьми сесій. Вони одягли на коней і дітей сенсорні датчики, щоб записувати їхні рухи, відстежували прискорення та кутову швидкість. Вчені виявили, що з часом дані від коней та дітей почали надходити практично однакові, що говорить про синхронізацію рухів коня та вершника. А тести на мобільність, що проводилися після кожної сесії, показали поліпшення моторних навичок дітей у кінці експерименту.
Читайте також: ГРВІ та постковідний синдром: особливості перебігу захворювання
«Ми виявили, що фізична взаємодія між дітьми з ДЦП та кіньми, характеризується адаптацією дітей до рухів коня і навпаки, що надзвичайно важливо для ефективної реабілітації», – каже доктор Хур.
Надихнувшись отриманими результатами, команда сподівається, що їхня робота дасть основу для подальших досліджень іпотерапії. «Як мені відомо, наша робота вперше кількісно оцінила взаємодії та пов’язала їх з ефективністю, – каже доктор Хур. – Таке розуміння допоможе оптимізувати програми фізичної терапії, покращуючи якість життя дітей із ДЦП».