Верхова їзда довела свою ефективність при церебральному паралічі

Верхова їзда довела свою ефективність при церебральному паралічі

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – поширена інвалідність серед дітей, що характеризується нестабільною ходою та нездатністю тримати поставу та рівновагу. Цей стан невиліковний, але регулярна фізична терапія допоможе покращити рухи та баланс

Одним з ефективних терапевтичних підходів вважається іпотерапія – застосування верхової їзди для покращення функціональної мобільності дітей з ДЦП.

Команда дослідників з Кореї та США вивчили показники фізичної взаємодії між кіньми та дітьми з ДЦП під час іпотерапії, передає sciencedaily. «Спочатку моє дослідження цікавилося реабілітацією людей з неврологічними порушеннями, особливо щодо ходи та рівноваги. Однак, нещодавно дізнавшись про іпотерапію і зрозумівши, наскільки вона ефективна для лікування дітей з ДЦП, я вирішив далі вивчати її», – пояснює доктор Пілвон Хур з інституту науки і технології Кванджу, що в Кореї.

Дослідницька команда спостерігала за чотирма дітьми з ДЦП під час проходження курсу іпотерапії, що складався із восьми сесій. Вони одягли на коней і дітей сенсорні датчики, щоб записувати їхні рухи, відстежували прискорення та кутову швидкість. Вчені виявили, що з часом дані від коней та дітей почали надходити практично однакові, що говорить про синхронізацію рухів коня та вершника. А тести на мобільність, що проводилися після кожної сесії, показали поліпшення моторних навичок дітей у кінці експерименту.

Читайте також: ГРВІ та постковідний синдром: особливості перебігу захворювання

«Ми виявили, що фізична взаємодія між дітьми з ДЦП та кіньми, характеризується адаптацією дітей до рухів коня і навпаки, що надзвичайно важливо для ефективної реабілітації», – каже доктор Хур.

Надихнувшись отриманими результатами, команда сподівається, що їхня робота дасть основу для подальших досліджень іпотерапії. «Як мені відомо, наша робота вперше кількісно оцінила взаємодії та пов’язала їх з ефективністю, – каже доктор Хур. – Таке розуміння допоможе оптимізувати програми фізичної терапії, покращуючи якість життя дітей із ДЦП».

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.