Відправляючи дитину в літній табір, батьки розраховують на те, що вона там не тільки поправить здоров’я, а й набереться незабутніх вражень і придбає нових друзів.
Знайомий з дитинства багатьом дорослим цей вид відпочинку і сьогодні дуже популярний – його розглядають як цілком бюджетний варіант дитячого дозвілля та оздоровлення. До того ж, не завжди потрібно відправляти дитину далеко: часто табори знаходяться за містом, тому батьки завжди зможуть її провідати.
Табір – це теж колектив
Плануючи такий відпочинок для своєї дитини, крім вибору освітньо-розважальної програми, слід пам’ятати про те, що дитячий табір – це такий же колектив, як, наприклад, шкільний. Хоча дитина проведе в ньому набагато менше часу, ніж в школі, вона буде перебувати в цілодобовому контакті з іншими дітьми і персоналом.
Читайте також: Грип і ГРВІ у цьому сезоні поклали на ліжко в 50 разів більше українців, ніж Сovid-19
Як нам добре відомо, дитячий колектив – ідеальне середовище для поширення мікробів. А нові друзі дитини приїдуть зі «своїми» вірусами, з якими раніше їй, можливо, не доводилося зустрічатися. Але, в цьому є й позитивний момент: познайомившись з ними, перелік відомих імунній системі дитини патогенів доповниться новими найменуваннями, що при повторній зустрічі в майбутньому, може запобігти захворюванню.
Але з іншого боку, нерідко таке знайомство закінчується застудою. А це зовсім не вписується в плани ні батьків, які планували, що з табору їх чадо приїде, набравшись сил, ні дитини, якій доведеться поміняти розваги з новими друзями на лікарняне ліжко і провести там як мінімум тиждень. Не потрібно це й табору, який приймає і займається здоровими дітьми, а при виникненні симптомів захворювання ізолює хворого в медпункті або відправляє додому, щоб уникнути поширення інфекції.
Читайте також: «Білі плями» протоколу лікування COVID-19, або МОЗ запрошує до реанімації
Тому, якщо батьки вирішили, що кінець літа дитина проведе в таборі, необхідно максимально підготувати її до нього, щоб по можливості уникнути неприємних сюрпризів, в тому числі у вигляді респіраторної вірусної інфекції. Це особливо актуально на сьогоднішній день, коли організм дитини відвик справлятися з вірусними атаками після тривалої карантинної паузи.
Як підготувати дитину до нового колективу
Найважливіше, з чого необхідно починати підготовку до табору – це при проходженні медогляду проконсультуватися з лікарем з приводу того, як захистити дитину від можливих захворювань, перелік яких не обмежується виключно ГРВІ. Деяким дітям, перш ніж відправитися на відпочинок, потрібно буде зайнятися профілактикою застудних захворювань. Лікар може порекомендувати противірусні препарати з прямою дією на віруси, наприклад сироп Флавовір, що містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід Завдяки його впливу на віруси, які викликають гострі респіраторні вірусні захворювання, блокується їх здатність відтворювати своє потомство і розповсюджуватися по дихальній системі. Діюча речовина препарату Флавовір нормалізує захисні механізми організму, укріплюючи при цьому імунітет дитини.
Профілактика ГРВІ важлива
По-перше, ніколи не знаєш, з яким набором вірусів прибули інші діти та чим наразі вони хворіють, адже іноді на початкових етапах розвитку вірусні захворювання не проявляються.
Читайте також: Уроки пандемії: хлорохіновая істерія, питання без відповідей і хто врятує потопаючих
По-друге, така підготовка стане для імунної системи дитини додатковою підмогою, тобто переведе її в стан підвищеної готовності до вірусної атаки вже в перші години після заїзду в табір. Віруси ГРВІ, які потраплять на слизову оболонку дихальних шляхів, зіткнувшись з гідним опором, не зможуть викликати захворювання, а сама дитина не стане джерелом зараження для інших. Таким чином можна буде перервати ланцюгову реакцію інфікування вірусами ГРВІ, яка часто виникає в нових дитячих колективах, коли один за одним одночасно хворіють декілька дітей.
Безпека – понад усе
Перед від’їздом дитини до табору слід ознайомити її з основними правилами, дотримуючись яких вона зможе уникнути зараження багатьма інфекційними захворюваннями. Адже в колективі, де багато дітей, вихователі за всіма не встежать. Тому дитина повинна розуміти, що батьківські настанови – це не просто примхи, якими можна знехтувати, а інструкції з її ж безпеки.
Які можуть скластися ситуації та як в них діяти?
- Щоб уникнути простудних захворювань не слід спілкуватися з дітьми, у яких проявляються їх симптоми.
- Потрібно користуватися тільки особистими предметами гігієни (зубною щіткою, гребінцем, рушником), які не можна позичати іншим дітям.
- Дитина не повинна торкатися брудними руками обличчя, а миття рук перед їжею та після відвідин туалету повинно бути обов’язковим правилом.
- При погіршенні самопочуття вона повинна повідомити про це вихователя або батьків, а не мовчати, розуміючи, що на цьому відпочинок підійшов до кінця, і намагатися його продовжити. Адже так можна зіпсувати канікули й усім іншим, ставши джерелом зараження і відправивши їх на лікарняне ліжко.
- Якщо дитина їде до табору вперше, то у неї можуть виникнути складнощі адаптації в новому колективі. Буде краще, якщо вона відправиться на відпочинок зі знайомими їй дітьми: в незнайомому середовищі, але з друзями вона буде відчувати себе впевненіше і швидше познайомиться з іншими.
- Батькам варто постійно бути на зв’язку з дитиною. Вона повинна бути впевнена, що при потребі, поділитися проблемою можна з мамою або татом. Звичайно, не потрібно кожні 5 хвилин телефонувати дитині, можна просто підтримувати зв’язок з вихователем, періодично уточнюючи, чи все гаразд.
Ці, прості на перший погляд, поради дозволять з користю для дитини та її здоров’я провести час, що залишився перед новим навчальним роком, і не затьмарити його застудним захворюванням. А зміцнений імунітет, який отримав новий досвід, зможе краще справлятися з вірусами в майбутньому сезонному підвищенні захворюваності на респіраторні вірусні інфекції.