Препарати, що зазвичай призначаються, можуть порушити мікрофлору кишечника
Дослідники з групи Bork в EMBL Heidelberg, працюючи разом з європейським консорціумом, показали, що багато ліків, що широко використовуються, чинять сильний вплив на кишкові мікроби. До них відносяться препарати, що застосовуються для лікування кардіометаболічних порушень та антибіотики. Дослідження об’єднало знання та підходи експертів із шести країн.
Дослідники використали багатопрофільні дані більш ніж 2000 пацієнтів із кардіометаболічними захворюваннями, повідомляє МedicalХpress.
Вчені проаналізували ефекти 28 різних ліків та кількох комбінацій препаратів. Більшість ліків негативно впливали на склад та стан кишкових бактерій, але інші, включаючи аспірин, мали позитивний вплив на мікробіом кишківника. Дозування призначених ліків також значно відображалося на рівні впливу на мікробіом.
Вчені також виявили, що ліки можуть чинити більш виражений вплив на мікробіом господаря, ніж хвороба, дієта та куріння разом узяті.
Читайте ще: ОРВИ: симптомы, лечение и профилактика
Вчені закликають обережно призначати препарати, особливо антибіотики, надмірне вживання яких може викликати стійкість бактерій. Стійкість до антибіотиків – глобальна проблема, про яку заявляє ВООЗ.