За півтора року пандемії вчені провели безліч лабораторних, змодельованих і заснованих на спостереженнях досліджень, які стосувалися ефективності масок: від N95 і хірургічних до тканинних і баффів
Дослідницька група під керівництвом професора Лорі Х. Квонг протягом шести місяців провела широкомасштабне контрольне тестування носіння масок у Бангладеш. Метою вчених було виявити найкращий спосіб, який добровільно спонукатиме людей носити маски, а також порівняти ефективність різних видів масок, передає sciencealert. У дослідження потрапило 341 126 жителів з 600 сіл. У 300 селах носіння масок не заохочували, тобто люди самі вирішували носити їх чи ні. У 200 селах мотивували людей до носіння хірургічних масок, а в 100 – тканинних.
Протягом двох місяців вчені організували безкоштовну роздачу масок по домівках і надавали повну інформацію про COVID-19 і важливість носіння масок. Для посилення пропаганди масок, вони також співпрацювали з представниками місцевої влади та релігійними лідерами. Найняті волонтери повинні були переконувати перехожих користуватися масками і фіксувати правильність носіння масок.
Читайте ще: Як уберегтися від зараження, якщо в родині є хворий на ГРВІ
Через 5 і 9 тижнів після початку експерименту вчені зібрали дані про можливу наявність симптомів COVID-19 у учасників дослідження. Якщо у людини були які-небудь ознаки захворювання, брали зразок крові.
У підсумку, носіння масок зросла втричі, з 13% до 42% там, де їх роздавали. Пказник дотримування соціальної дистанції також виріс на 5% де заохочували носіння масок. У селах, де видавали маски, захворюваність COVID-19 знизилася на 9%. У селах, де безкоштовно роздавали хірургічні маски, захворювання впало на 12%. При цьому на 35% менше хворіло людей старше 60 років і на 23% – людей віком 50-60 років.
Це дослідження добре доводить на практиці, що хірургічні маски знижують інфікування COVID-19, особливо серед літніх людей, які більше ризикують отримати ускладнення або померти.
tCUczInpk
IQYnGNvDJbci