Після душу, тіло витирають рушником. Він стає вологим. Щоб тканина не стала ідеальною домівкою для мікробів, рушник сушать. Але це не робить його чистішим
Як часто слід прати рушники, пояснює Манал Мохаммед, викладач мікробіології з Вестмінстерського університету: «Прати рушники варто не рідше одного разу на тиждень. Це емпіричне правило. Використання рушників по кілька разів правильно з точки зору користі для навколишнього середовища і не принесе ніякої шкоди людині. Але поява будь-якого неприємного запаху говорить про те, що настав саме час для прання», передає cnn.
Рушники не є такими чистими, як прийнято вважати. Через них можуть передаватися мікроби. А сьогодні під час пандемії це особливо актуально. Якщо в вдома є хворий на COVID-19, він повинен користуватися окремим рушником. «Поки невідомо, як довго коронавірус може жити на рушнику, тому дуже важливо не користуватися спільними рушниками з хворими людьми», – підкреслює Мохаммед.
Щоразу, коли людина користується або торкається рушника, вона переносить на нього всі свої мікроби. Ось чому рекомендується – навіть до пандемії – мити руки водою і милом протягом 20 секунд. «Якщо не мити руки належним чином, особливо після відвідування туалету, мікроби можуть легко потрапити на рушник», – пояснює Мохаммед.
Ще один нюанс – під час прання рушники можуть стати брудніше, ніж до. Щоб цього не сталося, не можна прати їх зі спіднім (яке може мати сліди фекалій або бактерій статевих інфекцій) і з одягом, забрудненим біологічними рідинами (наприклад, блювотою).
Читайте ще: Два в одному: коронавірус і грип «працюють» у парі
Задля гігієни після використання рушників важливе правильне сушіння. Якщо рушник повністю не висохне, це створить сприятливе середовище для розмноження бактерій. «Мокрі використані рушники у вологих ванних сприяють зростанню мікробів, – говорить Мохаммед. – Хоча більшість з них нешкідливі, деякі (включаючи бактерії стафілококу) можуть викликати інфекції і проблеми зі здоров’ям, особливо у людей з ранами на шкірі та з слабким імунітетом».
Через рушники можуть поширюватися грибки, що викликають свербіж або мікоз, а також бактерії, що викликають прищі. Або більш серйозні інфекції, наприклад, бактерії стафілокока. Хоча зазвичай стафілокок живе на шкірі, але проникаючи через рану, виникає інфекція, стійка до антибіотиків. Користуючись мокрим або загальним рушником можна підхопити навіть кон’юнктивіт.
Щоб не зробити рушники засобом підвищеної небезпеки, потрібно користуватися індивідуальними рушниками, загальні рушники для рук щодня замінювати на чисті, давати можливість рушникам повністю висихати і прати рушники окремо від інших речей, використовуючи гарячу воду – вище 60 градусів.