Здатність людини стояти на одній нозі є показником хорошого здоров’я

Здатність людини стояти на одній нозі є показником хорошого здоров’я

Мова йде не тільки про фізичну форму, а й про якість і тривалість життя

Нездатність здорової людини вистояти на одній нозі протягом 20 секунд і довше говорить про підвищений ризик пошкодження дрібних кровоносних судин головного мозку. Без хитання не простоїть людина, яка страждає на хворобу Паркінсона, після інсульту або з Альцгеймером. Такі періоди, як вагітність, менопауза, діагностика хвороби і вихід на пенсію також впливають на силу, рівновагу і здатність перебувати у вертикальному положенні, пише medicalxpress.

Якщо людина більшість часу проводить сидячи або напівлежачи, у неї слабшають м’язи, підвищується ризик впасти і погіршується загальна фізична форма. У таких людей часто розвивається діабет II типу, що супроводжується появою зайвої ваги та ожирінням.

Час, протягом якого людина може простояти на одній нозі, різний для чоловіків і жінок і залежить від їхнього віку. Якщо людині важко виконати норматив, згідно її категорії, значить у неї є проблеми зі здоров’ям.

Читайте ще: Грип: симптоми, лікування, профілактика

Перебування людського тіла у вертикальному положенні за своєю природою нестабільне (дуже маленька опора витримує відносно велику площу тіла). Коли людина здорова, її утримує центральна і периферична нервова система, обробляючи інформацію, що надходить від органів чуття. При цьому задіюються потрібні м’язи (стоп, ніг, тулуба, іноді рук) у потрібний час, щоб відкоригувати поставу і залишатися у вертикальному положенні. Чим активніше людина фізично, тим краще вона буде тримати баланс.

На сутулість постави і погіршення рівноваги можуть впливати інші проблеми зі здоров’ям: депресія або остеопороз. Зрештою це призводить до підвищеного ризику падінь і переломів. Сутулість ускладнює стояння на одній нозі.

Поліпшити вправність стояти на одній нозі можна у будь-якому віці. Це буде складніше для тих, хто має неврологічні захворювання. Але з іншого боку, поліпшення рівноваги знизить ймовірність падіння у літніх людей. Наприклад, згідно статистики, у Великобританії кожна третя людина старше 65 років падає мінімум один раз на рік. Для людей старше 70 років баланс на одній нозі протягом хвилини зміцнює мінеральну щільність тазостегнових кісток, а це означає, що у разі падіння, ймовірність перелому мінімальна.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.