Способность человека стоять на одной ноге является показателем хорошего здоровья

Здатність людини стояти на одній нозі є показником хорошого здоров’я

Мова йде не тільки про фізичну форму, а й про якість і тривалість життя

Нездатність здорової людини вистояти на одній нозі протягом 20 секунд і довше говорить про підвищений ризик пошкодження дрібних кровоносних судин головного мозку. Без хитання не простоїть людина, яка страждає на хворобу Паркінсона, після інсульту або з Альцгеймером. Такі періоди, як вагітність, менопауза, діагностика хвороби і вихід на пенсію також впливають на силу, рівновагу і здатність перебувати у вертикальному положенні, пише medicalxpress.

Якщо людина більшість часу проводить сидячи або напівлежачи, у неї слабшають м’язи, підвищується ризик впасти і погіршується загальна фізична форма. У таких людей часто розвивається діабет II типу, що супроводжується появою зайвої ваги та ожирінням.

Час, протягом якого людина може простояти на одній нозі, різний для чоловіків і жінок і залежить від їхнього віку. Якщо людині важко виконати норматив, згідно її категорії, значить у неї є проблеми зі здоров’ям.

Читайте ще: Грип: симптоми, лікування, профілактика

Перебування людського тіла у вертикальному положенні за своєю природою нестабільне (дуже маленька опора витримує відносно велику площу тіла). Коли людина здорова, її утримує центральна і периферична нервова система, обробляючи інформацію, що надходить від органів чуття. При цьому задіюються потрібні м’язи (стоп, ніг, тулуба, іноді рук) у потрібний час, щоб відкоригувати поставу і залишатися у вертикальному положенні. Чим активніше людина фізично, тим краще вона буде тримати баланс.

На сутулість постави і погіршення рівноваги можуть впливати інші проблеми зі здоров’ям: депресія або остеопороз. Зрештою це призводить до підвищеного ризику падінь і переломів. Сутулість ускладнює стояння на одній нозі.

Поліпшити вправність стояти на одній нозі можна у будь-якому віці. Це буде складніше для тих, хто має неврологічні захворювання. Але з іншого боку, поліпшення рівноваги знизить ймовірність падіння у літніх людей. Наприклад, згідно статистики, у Великобританії кожна третя людина старше 65 років падає мінімум один раз на рік. Для людей старше 70 років баланс на одній нозі протягом хвилини зміцнює мінеральну щільність тазостегнових кісток, а це означає, що у разі падіння, ймовірність перелому мінімальна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.