Блогери, шоумени та диванні експерти оголосили війну вченим-вірусологам

Президент компанії «Екофарм» розповів, чому розгорнуто кампанію з дискредитації препарату.

В інтерв’ю Оbozrevatel Анатолій Новик зазначив, що причини лежать на поверхні: “Пандемія – це благодатний час для тіньових гравців фармринку. Вона обіцяє прибуток в цьому бізнесі, а бізнес у нас завжди пов’язаний з політикою. Тому правила гри ідентичні зі звичаями, що панують на політичному ринку. Конкуренція висока, ставки величезні”.

Близько місяця тому були опубліковані результати проведеного дослідження препарату з діючою речовиною Протефлазид – вчені з Академії медичних наук визнали його потенційний ефект – гальмування розвитку коронавірусів. Крім того, керівництво компанії-виробника оголосило про готовність безкоштовно поставляти препарат медикам, які зараз на передовій боротьби з інфекцією, для захисту від інфікування.

“Але ділкам фармринку та їх політичним лобістам абсолютно начхати і на хворих, і на медперсонал. Для них актуальна тільки небезпека конкуренції, вони активно захищають свої сьогоднішні і майбутні прибутки, – каже Анатолій Новик. – Звичайно, ми зазнали замовної і безглуздої кампанії. З нами не ведуть наукових дискусій. Ні фахівцям Академії медичних наук, ні нам, розробникам, нема з ким полемізувати. Адже з «того боку» жодного профільного фахівця – тільки блогери, шоумени і диванні експерти!”.

Читайте також: Мера Львова Садового запідозрили в участі в фармацевтичному лобізмі – ЗМІ

Розробник пояснив, що серед доведених механізмів дії препарату – пригнічення вірусних ферментів РНК-полімерази і ДНК-полімерази. Це означає, що препарат пригнічує розмноження ДНК-вірусів і РНК-вірусів. А коронавірус SARS-Cov-2 – це саме РНК-вірус. Цю властивість діючої речовини було перевірено і підтверджено саме на коронавірусах вченими Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського НАМН України. «У відповідь на інформаційні атаки, Академією наук була опублікована доказова база, але … Але декому складно або не вигідно уявити, що в Україні ще жива наука», – вважає Анатолій Новик.

Читайте також: Уляна Супрун пропонує тестувати невипробувані ліки на українцях, які хворі на Сovid-19 (відео)

Нагадуємо, що раніше Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України оприлюднив результати лабораторних досліджень дії “Протефлазіду” на коронавіруси. На прес-конференції керівництво АМН і інституту заявили, що тестування діючої речовини показало ймовірну здатність сповільнювати реплікацію коронавірусів. У свою чергу, колишній міністр охорони здоров’я Уляна Супрун розкритикувала ініціативу Академії медичних наук, звинувативши її керівництво в заняттях “псевдонаукою”, так як рекомендований препарат «не випробовувався на Заході”. Після чого почалася “антипротефлазидна” кампанія, у якій експертами виступають журналісти і блогери. У той же час жоден з авторитетних фахівців в області вірусології, епідеміології та імунології не піддав сумніву властивості діючої речовини Протефлазид.

 

Читайте також: Український противірусний препарат допомагає лікарям та новонародженим дітям, – Асоціація неонатологів