Час на природі може стати частиною загального підходу до лікування

Час на природі може стати частиною загального підходу до лікування

Деякі лікарі часом виписують рецепти, за якими не потрібно йти до аптеки. Замість цього вони відправляють своїх пацієнтів гуляти на природу, поєднуючи користь фізичних вправ з терапевтичним ефектом свіжого повітря і зелених насаджень

Ця ідея не нова. Ще у XVI столітті швейцарський лікар Парацельс заявив, що «мистецтво зцілення надходить від природи, а не від лікаря». У сучасній Японії експерти галузі охорони здоров’я пропагують сінрін-йоку, що буквально означає купання у лісі, – як ключ до фізичного і психологічного здоров’я. Така передумова підкріплена науково, передає medicalxpress.

Метааналіз понад 140 досліджень встановив, що зелені насадження позитивно впливають на здоров’я, знижуючи тиск і холестерин, покращують показники діабету, інсульту, астми, серцевих та інших захворювань, впливаючи на загальну смертність.

Навіть 10 хвилин ходьби в природному середовищі знижують стрес і зміцнюють психічне здоров’я. «З’являється все більше доказів того, що корисно проводити час на природі, а не в приміщенні, – зазначає Дональд Раков з Корнелльського університету. – Перебування на природі не вирішить всіх психічних або фізичних проблем, але може стати частиною загального підходу до лікування».

Читайте ще: Застуда: ГРВІ чи герпес?

Імовірно є кілька причин, чому природне середовище позитивно впливає на організм людини. Серед них – сонячне світло, мікроорганізми, які зміцнюють імунну систему людини, і сам факт, що перебування на вулиці сприяє фізичній активності. Але все ж не всі лікарі і пацієнти серйозно ставляться до рекомендацій «пролікуватися» на природі. Для просування цієї ідеї в США в 2017 році була створена некомерційна організація Park Rx America, яка заохочує медичних працівників додавати природу в плани лікування пацієнтів. Лікарі, які підписали контракт з Park Rx America, не видають однаковий для всіх припис.

Перед тим, як призначати заняття і місце, доктор розпитує пацієнта, чи може той займатися і що йому подобається (сидіти на лавці або бігти марафон). Залежно від цього виписується рекомендація, яку пацієнт може дійсно виконати. Наприклад, почати обідати в парку і при цьому дихати свіжим повітрям.

«Будь це вживання антибіотика або вихід на природу, люди набагато охочіше будуть лікуватися, якщо це прописав їхній лікар», – стверджує Раков. Експерт упевнений, що ця тенденція буде набирати обертів, особливо через негативні наслідки COVID-19, коли люди більше часу проводять в приміщенні, нервують і набирають зайву вагу. Тому бажання вийти на вулицю стало необхідністю.