Останнім часом величезну популярність отримали фракційні лазери на вуглекислому газі (CO2). Вони стали комерційною формою лікування різних шкірних захворювань – прищів, глибоких зморшок і рубців
Їх також рекламують, як ефективний спосіб лікування хворобливих симптомів інтимної зони, які з’являються у жінок в період менопаузи. Вчені перевірили цю версію.
Згідно з заявками виробників, лазер CO2 видаляє зовнішні шари пошкодженої шкіри та стимулює ріст нових здорових клітин шкіри, це повинно зменшити або навіть повністю позбавити від неприємних відчуттів і симптомів, пише medicalxpress. Австралійські дослідники провели експеримент, порівнявши результати застосування лазера з результатами лікування плацебо. На подив, різниці між двома способами не виявилося.
«Лікування лазером вагінальних проблем в постменопаузі виявилося неефективним, – говорить професор Джейсон Ебботт. – Ознайомившись з нашим дослідженням, ми сподіваємося, що жінки не вдаватимуться до комерційного лазера для лікування симптомів менопаузи».
Читайте ще: Віруси ГРВІ є тренерами імунної системи людини
Майже половина жінок з настанням менопаузи стикається зі змінами в інтимній зоні, викликаними падінням рівня естрогену. Такі зміни зустрічаються у жінок, які лікувалися від раку грудей. Серед найбільш поширених неприємних відчуттів – це біль під час статевого акту, сухість піхви, свербіж, подразнення, проблеми сечовивідних шляхів. Хоча ці симптоми не є небезпечними, проте вони викликають дискомфорт і знижують якість життя.
У дослідженні брало участь 78 жінок, які страждають вагінальними симптомами. Половина з них пройшла лікування лазером, а інша половина лікувалася плацебо. Дослідження було подвійним сліпим, тобто ні учасниці, ні дослідники, ні клініцисти не знали, хто до якої групи належить. Подвійні сліпі дослідження вважаються найнадійнішими з наукової точки зору. За 12 місяців дослідницька група порівняла результати. Порівнювалися зміни, про які повідомили учасниці, лікарі та незалежний патолог. Між двома групами не було ніякої різниці.
«Виходить, що таке досить дороге лікування нічим не відрізняється від відсутності лікування взагалі», – резюмує Ебботт.