Лікарі спробували лікувати COVID-19 антибіотиками

Лікарі спробували лікувати COVID-19 антибіотиками

Дослідження, проведене в єгипетській лікарні, показало, що лікування пацієнтів із COVID-19 антибіотиком забирає стільки ж часу, як і стандартне лікування

Відомо, що антибіотики призначають при бактеріальних інфекціях, а не вірусних. Загальне захоплення антибіотиками породило нову проблему – стійкість до них. Дослідження, проведене в єгипетській лікарні, показало, що лікування пацієнтів з COVID-19 цефтазидимом або цефепімом (антибіотики) рівнозначне часу одужання, коли пацієнтів лікують стандартними протоколами, пише news-medical.

Стандартне лікування, схвалене Всесвітньою організацією охорони здоров’я, складається як мінімум із семи ліків. Це дозволяє припустити, що лікування COVID-19 антибіотиками може бути простим способом поліпшення стану хворих. Чому єгипетські лікарі відійшли від стандарту та застосували антибіотики проти вірусу, пояснюється дуже просто.

Зазвичай створення нових ліків забирає багато часу – йдуть роки, витрачаються великі гроші і можуть бути дуже низькі показники успіху. Проте цей процес підходить для боротьби із поширеними хворобами. Але недоцільний, якщо говорити про нові інфекційні захворювання типу Зіка, Ебола, MERS, а тепер і COVID-19. Без швидких дій або ефективних методів лікування хвороби, що виникають, переростають у пандемії. Маючи це на увазі, розробники ліків та великі фармацевтичні компанії шукають швидкі альтернативи – однією з яких є перепрофілювання ліків. Тобто створені та схвалені ліки тестують на ймовірність ефективності проти нового захворювання.

Перепрофілювання ліків починається з комп’ютерних методів моделювання, як взаємодіятимуть ліки і новий агент (у цьому випадку коронавірус). Потім ліки перевіряють у реальних лабораторних умовах, щоб підтвердити висновки та клінічне застосування.

У випадку з COVID-19 ліки, що розглядаються для використання, повинні інгібувати один або кілька етапів циклу реплікації коронавірусу; полегшити наслідки вірусу; допомагати імунній системі впоратися із вірусом. І що дивно, антибіотики часто рекомендують себе добре.

Наприклад, кілька років тому спалах вірусу Зіка змусив учених переглянути понад 2 тисячі ліків для безпечного використання вагітними. І виявилося, що антибіотик азитроміцин може захищати від мікроцефалії – стану, що викликає вірус у новонароджених. Інше тестування показало, що антибіотик новобіоцин також має сильну противірусну властивість. А дослідження перепрофілювання ліків, проведене у Таїланді у 2016 році, визначило міноциклін як перспективний противірусний засіб проти вірусу денге.

За допомогою комп’ютерного моделювання єгипетські вчені перевірили, як антибіотики широкого спектра цефтазидим і цефепім взаємодіятимуть із вірусом – обидва ефективно зруйнували його протеазу (ключовий фермент, який вірус використовує для розмноження). Тобто, ці препарати можуть боротися з коронавірусом. Хоча антибіотики необхідно використовувати обережно, але вони можуть зіграти свою роль у боротьбі з COVID-19 у майбутньому, вважають науковці.

One thought on “Лікарі спробували лікувати COVID-19 антибіотиками

Comments are closed.