З наближенням сезону грипу варто нагадати, які симптоми стосуються грипу, а які ні
Підвищена температура, розлад шлунку, діарея, біль у горлі, озноб, кашель, чхання і головний біль – це стан зробить нещасним будь-кого. А коли людина погано себе почуває, йому іноді буває важко зрозуміти, що саме з ним не так і як поліпшити свій стан.
Нежить або закладений ніс, чхання, головний і біль у горлі швидше віщують про застуду – вірусну інфекцію носа та горла, яка зазвичай нешкідлива, пише medicalxpress. Від нежитю ліків не існує. Більшість людей одужує без особливого лікування протягом семи-десяти днів. Антибіотики неефективні проти вірусів. Зловживання ними може сприяти розвитку стійкості до них деяких штамів бактерій. Полегшать симптоми рясне пиття і відпочинок. Назальні спреї і сиропи від кашлю мають свої плюси та мінуси, частково можуть допомогти в одужанні.
А тепер про вірусний гастроентерит або шлунковий грип. Йому характерні діарея, нудота, спазми і біль у животі. Симптоми тривають всього день-два, але іноді вони можуть і довше, до 10 днів. Спеціального лікування вірусного гастроентериту не існує. Однак деякі заходи полегшать симптоми. Потрібно дати організму і шлунку відпочити, не вживати твердої їжі протягом декількох годин. Замість цього краще пити рідину невеликими ковтками, а прийом їжі почати з легких продуктів. На деякий час відмовитися від молочних продуктів, кави, жирних або гострих страв.
А тепер про справжній грип. Це вірусна інфекція, що вражає дихальну систему, зокрема, ніс, горло і легені. Спочатку грип може нагадувати застуду і початися з нежитю, чхання, болю в горлі. Однак застуда зазвичай розвивається повільно, а ось грип виникає раптово. Застуда викликає дискомфорт, а при грипі людина одразу почувається дуже погано.
Читайте ще: Гомеопатія під час грипу та ГРВІ: безпечно не означає ефективно
Більшість людей одужують від грипу самостійно. Але в деяких ситуаціях він викликає ускладнення, які можуть привести до летального випадку. До категорії людей з підвищеним ризиком розвитку ускладнень від грипу відносяться маленькі діти, вагітні та жінки, які нещодавно народили, люди старше 65 років, з ослабленою імунною системою, хронічними захворюваннями та ожирінням.
Зазвичай для лікування грипу нічого не потрібно, крім відпочинку і рясного пиття. Але якщо інфекція протікає важко або є підвищений ризик ускладнень, тоді за призначенням лікаря можна приймати противірусний препарат для лікування грипу.
Але найголовніше: на відміну від застуди і шлункового грипу, від грипу є вакцина. Вона може виявитися не на 100% ефективною, але значно знизить ризик зараження грипом, зменшить важкість перебігу хвороби та ймовірність госпіталізації. Медики рекомендують щорічно робити щеплення від грипу всім (за рідкісними винятками). Вакцинація – це найкращий захист від грипу.