У США грип прийшов раніше звичайного і поводиться агресивніше, ніж в останні 10 років

Центри США з контролю та профілактики захворювань (СDC) заявляють, що в Сполучених Штатах спостерігається більш висока інтенсивність захворювання на грип, ніж за аналогічні періоди минулих років.

Активність грипу спостерігається в 30 штатах. Це найвищий показник в цей період за останні 10 років. Інтенсивність захворювання перевищувала нинішню тільки під час пандемічного грипу рекордного 2009 року, повідомляє ABC7 Чикаго

Про найвищу активність грипу заявили штати Каліфорнія, Луїзіана і Меріленд. Особливо сильно постраждали південно-східні райони: в 12 штатах регіону спостерігається швидке поширення захворювання.

За словами фахівців, ранній початок грипу може передвіщати більш важкий сезон.

«Ранній початок сезону може говорити про те, що він буде протікати важко і ми всі трохи стурбовані цим. Це схоже на потяг, що набирає обертів – якщо він стартує швидко, може гуркотіти по рейках з більшою лютістю.» – сказав доктор Вільям Шаффнер, експерт з інфекційних захворювань в Університеті Вандербільта, радник CDC.

«У цьому році у мене були діти з позитивним тестом на грип на початку жовтня. Зазвичай грип не спостерігається так рано», – говорить Дженніфер Шу, педіатр, медичний редактор сайту healthychildren.org, Американської академії педіатрії.

«Ми спостерігаємо більше грипу B, ніж могли б очікувати на початку сезону, і грип B являє собою особливу проблему для дітей.», – сказав д-р Еван Андерсон, доцент педіатрії та медицини в Університеті Еморі.

Згідно зі звітом СDC, станом на 15 листопада вже зафіксовано три випадки смерті дітей від грипу.

Раніше повідомлялося: згідно з інформацією Європейського центру профілактики та контролю захворюваності, в Європі переважає поширення вірусів A H3N2 і H1N1. З початку сезону вірусів грипу типу А виявлено більше (82%), ніж вірусів типу B (18%).