Противірусний препарат скорочує ризик повторної госпіталізації при грипі

Противірусний препарат скорочує ризик повторної госпіталізації при грипі

Проаналізувавши щорічні дослідження сезонів грипу, австралійські дослідники прийшли до ключової рекомендації – прийом противірусних препаратів скорочує ризик повторної госпіталізації

Поки світ стежить за зростаючим числом загиблих від COVID-19, сезонний грип не знижує обертів, викликаючи смертність і лягаючи серйозним економічним тягарем, передає news-medical. Для дослідження, проведеного з січня 2016 року по березень 2020 року в двох великих лікарнях Південної Австралії, були зібрані дані 1828 дорослих пацієнтів, які були госпіталізовані з грипом типу A і B. Середній вік пацієнтів склав 66 років.

Вчені порівняли результати одужання пацієнтів, які приймали і не приймали противірусний препарат протягом 48 годин після надходження до лікарні. Виявляється, своєчасний прийом противірусного препарату скорочує повторну госпіталізацію протягом місяця, а також скорочує тривалість перебування у лікарні. При цьому на летальний результат протягом 30 днів він не впливає.

«Наше дослідження є переконливим аргументом на користь застосування цього способу лікування пацієнтів з підозрою на грип. І при чому як можна раніше», – говорить доктор Йогеш Шарма.

Читайте ще: Хто частіше хворіє на грип – чоловіки чи жінки?

У 2017 році в Австралії було зафіксовано 29 тисяч госпіталізацій через грип та 745 випадків смерті від нього. Проте, соціальне дистанціювання та інші правила, введені в боротьбі проти COVID-19, ймовірно, допомогли знизити навантаження на лікарні минулої зими.

За словами доктора Шарма, ці результати є одним з найбільших досліджень такого роду. Їхнє застосування може поліпшити показники одужання в лікарнях по всьому світу.

Симптоми грипу часто проявляються легким або середнім ступенем важкості. Однак грип може викликати ускладнення, що веде до госпіталізації і навіть смерті. У світі від сезонного грипу помирають від 291 243 до 645 832 (4-8 чоловік на 100 тис.) осіб щорічно. Причому дві третини смертності припадає на людей старше 65 років.