Що таке сезонні захворювання і як з ними боротися

Що таке сезонні захворювання і як з ними боротися

Людям притаманно хворіти у будь-яку пору року. Але є хвороби, які активізуються саме в той період, коли з’являються найсприятливіші для них умови. Такі захворювання називають сезонними

Сезонні хвороби – це захворювання, які виникають з приходом певної пори року, вони можуть бути алергічними, інфекційними або викликати розлади шлунково-кишкового тракту. Наприклад, алергії активізуються навесні, для літа характерний сплеск шлунково-кишкових заражень, а з початком холодів очікувано приходять респіраторні інфекції.

Отже, на порозі холодів традиційно можна очікувати сезонні хвороби. Особливо ростуть показники захворюваності серед дітей: їхній імунітет ще тільки знайомиться із сезонними недугами і не такий тренований, як у дорослих. Одним із найрозповсюдженіших дитячих діагнозів вважається ГРВІ.

 

Головні сезонні захворювання  

 

Холодна пора року – слушний час для поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Джерелом зараження є хвора людина. Через сухе повітря у приміщенні під час опалювального сезону збудники легко пересуваються довкіллям з краплями слини чи слизу, які виділяє хворий під час розмови, кашлю або чхання. Серед найпоширеніших сезонних захворювань – застуда, герпесвірус (ГВЛ) і грип.

 

 

  • При застуді вірус вражає верхні дихальні шляхи. Стан супроводжується декількома симптомами і зазвичай легко минає за 3–5 днів при дотриманні режиму, симптоматичного лікування та рясного пиття.
  • Грип – важке вірусне захворювання, що має високі ризики ускладнень такі, як пневмонія, отит, гайморит, проблеми із серцево-судинною системою або летальний наслідок. Ускладнення переважно виникають в осіб зі зниженим імунітетом, хронічними захворюваннями серця, нирок, легенів, а також у тих, хто «переносить хворобу на ногах». Грип протікає з характерною інтоксикацією та викликає запалення слизових верхніх дихальних шляхів. Потребує ретельного лікування. Підступність грипу в тому, що його вірус постійно мутує і щосезону з’являється новий штам, незнайомий організму. А значить імунітету щоразу доводиться протистояти грипу, як новій хворобі.
  • Герпесвірус, або ж «застуда на губах» – існує думка, що з’являється після переохолодження. Насправді не зовсім так. Герпесвірус (ГВЛ) більшість людей підхоплює ще в дитинстві та живе з ним все життя. Більшість часу патоген «спить». Але за певних умов може виникнути загострення хвороби. Серед чинників, що провокують появу застуди на губах – тривале перебування на холоді, стрес, механічне пошкодження нерва або ослаблення імунітету.

 

Що їх об’єднує

 

Завдяки імунітету людський організм успішно навчився пристосовуватися до подекуди екстремальних  умов навколишнього середовища (температури повітря, сухості чи вологості, тиску тощо). Але часом навіть сильному імунітету не завжди вдається вистояти. Важко чи легко хворіє людина залежить від індивідуальних особливостей організму. Хоча збудники ГРВІ належать до різних родин, вони мають багато спільних симптоматичних рис. Це – млявість або слабкість, нежить, кашель, температура, біль у горлі, головний біль, ломота у суглобах, іноді розлади шлунку. Підступність сезонних захворювань у тому, що вони здатні виснажити організм і зробити його вразливим до інших хвороб.

 

Дієві способи захисту від сезонних хвороб

 

Запобігти ГРВІ зовсім нескладно: якщо прислухатися до професійних порад і піклуватися про себе, можна уникнути проблем зі здоров’ям. Головне запам’ятати правило – краще запобігти, ніж лікувати.

 

  1. Профілактика – це наше все і вона полягає у загальній підтримці імунітету. А саме:
  • прогулянках на свіжому повітрі та помірних фізичних навантаженнях;
  • підборі одягу відповідно до погоди;
  • повноцінному сні;
  • правильному харчуванні. Варто вживати різноманітні продукти. Аби бути впевненим, що організм отримує всі необхідні речовини, а імунітет має додаткову підтримку можна  збагатити раціон дієтичною добавкою Імунофлазід ПРО. Це прекрасне джерело біологічно-активних речовин рослинного походження (флавоноїдів у вигляді ліпідних комплексів). Їхня користь полягає в тому, що потрапляючи до організму, вони створюють оптимальні умови для повноцінного функціонування імунної системи та захищають організм від впливу інфекційних вірусних навантажень. Особливо доречно приймати Імунофлазід ПРО в період поширення сезонних захворювань. І якщо Імунофлазід ПРО створений для дорослих, то для дітей існує аналог Імунофлазід ЛАЙТ – випускається у зручному сиропі, який можна приймати дітям від 3-х років. Дієтична добавка ефективна не лише для профілактики захворювання, а й допоможе швидше одужати під час хвороби.

 

  1. Правила гігієни, які були введені під час пандемії COVID-19, відмінно зарекомендували себе. Статистика довела, що вони допомогли знизити захворюваність не лише на коронавірус, а й на зараження респіраторними інфекціями. Тож не варто забувати про:

– часте миття рук;

– чхання у серветку або згин ліктя;

– не торкатися руками обличчя.

 

 

Не зайвим буде стеження за станом повітря у приміщеннях. За потреби варто робити вологе прибирання та регулярно провітрювати кімнати, щоб мінімізувати ймовірність зараження вірусами ГРВІ.

 

  1. Вакцинація. Існує щеплення від грипу, чим варто скористатися. Як вже зазначалося, щосезону вірус грипу мутує і людству щоразу доводиться хворіти на нові штами. Але фармацевти щороку пропонують нові вакцини, розроблені під штами, що мають циркулювати. Щеплення робиться за 2-3 тижні до початку сезону і може вберегти від хвороби або допоможе перенести грип у легкій формі, уникаючи ускладнень. Це дієвий і дешевий спосіб боротьби з грипом.