Три системи, або Що потрібно знати про постковідну реабілітацію

Три системи, або Що потрібно знати про постковідну реабілітацію

Навіщо займатися відновленням організму після такої хвороби, як COVID-19? Чи потрібно взагалі перейматися постковідним періодом відновлення? Над цими питаннями, на жаль, мало, хто з хворих замислюється. Але добре відомо, що проблема коронавірусу не лише хвороба, але й ускладнення, які він викликає

Пандемія COVID-19 призвела до зростання захворюваності. У наше життя стрімко увірвалися стрес і депресія. Сьогодні свій негативний внесок додала війна. Люди стали вразливішими до хвороб, зокрема, до коронавірусу, який успішно «підкошує» здоров’я українців. Вважати тих, хто перехворів на коронавірус такими, що повністю одужали, не можна. Бо важливим у цьому захворюванні є не лише процес лікування, а й відновлення. Саме ускладнення від COVID-19 заважають повернутися до звичного способу життя. Постковідний стан може тривати від кількох тижнів до місяців. Подолання постковідного синдрому потребує комплексного підходу.

  1. Підтримка імунітету після COVID-19

Найчастіше постковідної реабілітації потребують ті, хто мають супутні захворювання, серед яких: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби дихальної системи, ожиріння, ендокринні порушення. Не менше страждають і відносно «здорові» люди, їхня імунна система теж виснажена боротьбою з вірусом і потребує підтримки. Внаслідок COVID-19 у тих, хто одужав можуть траплятися розлади в роботі серця, мозку, нирок, судинної системи. Можуть виникнути ускладнення з боку дихальної системи. Зростає ризик закорковування кровоносних судин тромбом. З огляду на це, потрібно мінімізувати ризик приєднання іншої інфекції, зменшити розвиток ускладнень та скоротити відновлювальний період.

Щоб знизити ризик приєднання іншої інфекції, необхідно підтримати свою імунну систему. А зробити це дуже просто, для цього потрібно:

  • висипатися (8 годин повноцінного сну);
  • займатися будь-якою фізичною активністю, взяти за правило ходити пішки і щоденно бувати на свіжому повітрі;
  • добре харчуватися. Це означає, що у раціоні мають бути білки (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти), вуглеводи (крупи, овочі, фрукти) і жири (вершкове масло, рослинні олії, горіхи, насіння соняшника чи гарбуза). Збагатити раціон можна за допомогою дієтичних добавок, серед яких є «Імунофлазід ПРО». Він є джерелом біологічно-активних речовин рослинного походження – флавоноїдів, які природнім шляхом допомагають захищати організм від впливу зовнішніх шкідливих факторів та підтримують нормальну роботу імунної системи. Особливо доречно приймати «Імунофлазід ПРО» в сезон поширення респіраторних вірусних інфекцій.
  1. Усуваємо вплив ковіду на серцево-судинну систему

 Впродовж свого існування COVID-19 трохи змінив тактику і сьогодні він частіше «б’є» по серцево-судинній системі. Під час хвороби складно оцінити, яку шкоду заподіяв COVID-19 організму. Навіть, якщо скарг раніше не було, варто діяти на випередження, щоб уникнути можливих ускладнень. У цьому допоможе прийом дієтичної добавки «Вітаргін». Вона здатна забезпечити організм особливим комплексом: амінокислотою аргініном та ліпотропною речовиною бетаїном.

Це допомагає організму швидше одужати, зменшує наслідки гіпоксії (що дуже доречно при COVID-19) та навантаження на серце, поліпшує кровопостачання серцевого м’яза, нормалізує тиск і знижує ризик тромбоутворення. «Вітаргін» позитивно впливає на серцево-судинну систему. Його рекомендується приймати в період після ковіду, оскільки він сприяє відновленню роботи організму після негативного впливу коронавірусної хвороби.

  1. Психоемоційне відновлення після перенесеного коронавірусу

Після перенесення COVID-19 відновлення потребує і психічне здоров’я. Всі, хто переніс коронавірус, відмічають у себе погіршення пам’яті, зниження концентрації, уваги, швидкості мислення; часто турбує безсоння, депресія, тривожність, що супроводжується хронічною втомою. Ці симптоми можуть виникати під час хвороби і зберігатися тривалий час після одужання. У такому стані людині важко працювати, думати і взагалі нормально жити. Постійне нервове напруження погіршує фізичне здоров’я. Тому не завадить підтримка заспокійливим засобом.

У постковідний відновлювальний період доречним буде прийом дієтичної добавки «Вітасед». Завдяки своєму складу, вона добре відновлює нервову систему: валеріана – має седативний ефект, знижує збудливість центральної нервової системи, напруження, нервове виснаження та розумову втому. Трава пустирника (кропива собача) сприяє нормалізації сну та полегшує засинання, а глід допомагає знизити загальну збудливість, що відновлює в організмі багато процесів. Разом із «Вітаседом» повернуться спокій, стабільний емоційний стан та міцний сон.

Купити постковідний пакет засобів зі знижкою можна в офіційному магазині виробника за посиланням https://apteco.com.ua/postkovidnyy_paket

Отже, відновити організм після негативного впливу коронавірусу можливо. Для цього потрібно попіклуватися комплексно: підтримати імунну, заспокоїти нервову та зміцнити серцево-судинну системи. Дотримання цих рекомендацій допоможе не просто уникнути погіршення здоров’я, а й додасть шансів повністю одужати за короткий час.