Від смертельного захворювання не застрахований ніхто. Навіть «зірки», відомі політики, спортсмени та шоумени здатні не подолати недугу.
Зовсім недавно, в січні 2020 року, в Великобританії через грип помер відомий телемедіум і актор Дерек Акор. Протягом багатьох років він створював програми, в яких розповідав про паранормальні явища, а також контактував з привидами. Незадовго до смерті він повідомив у соцмережах, що захворів на грип. Через деякий час Акор впав у кому. Про це інформує MedOboz.
Ми зробили добірку знаменитостей різних часів, які передчасно пішли з життя через «банальний» грип або «звичайну» застуду. На щастя, медицина не стоїть на місці, нові методи лікування та профілактики дозволяють побороти вірус, проте, щороку він усе швидше мутує і підносить нам нові сюрпризи.
За однією з версій, серед яких ще сифіліс і хвороба нирок, причиною смерті російського імператора Петра І стала звичайна застуда. У жовтні 1724 року Петро відправився оглядати Ладозький канал. Лейб-медик відмовляв імператора, який прихворів, через цю поїздку, але той не послухав. У вогку осінню погоду він доїхав до Старої Руссі, а в листопаді по воді вертався до Санкт-Петербурга. Дорогою додому йому довелося зайти до поясу в крижану воду, щоб допомогти матросам корабля, що сів на мілину. Бувальщина ця історія чи легенда – сперечаються дотепер.
Джордж Вашингтон, 1799 рік
Перший президент США Джордж Вашингтон потрапив під сніг з дощем, коли оглядав свої володіння, і дуже змок. У результаті в нього почалися нежить і лихоманка, а згодом інфекція перейшла у пневмонію. Лікувати грип тоді не вміли, популярними методами були досить дивні способи. Наприклад, кровопускання.
Дмитро Менделєєв, 1907 рік
Знаменитий хімік, автор періодичної системи хімічних елементів, не відрізнявся міцним здоров’ям, у студентські роки він перехворів на важку форму туберкульозу. Але зміг дожити до 73 років і помер від запалення легенів – ускладнення після застуди.
Гійом Аполлінер, 1918 рік
Великий французький поет, один із найяскравіших представників європейського авангарду початку XX століття Гійом Аполлінер помер від «іспанки». На війні він отримав поранення в голову осколком снаряда, переніс трепанацію черепа. Восени 1918 року Аполлінер, ослаблений після операції, помер від іспанського грипу під час епідемії.
Едмон Ростан, 1918 рік
Ще одна знаменита жертва найстрашнішої за всіх часів епідемії грипу «іспанки», автор відомих п’єс «Сірано де Бержерак» і «Принцеса Мрія» – Едмон Ростан. Він помер 2 грудня в Парижі у 50-річному віці від ускладнень після перенесеної хвороби.
Дейзі та Віолета Хілтони, 1969 рік
Дейзі та Віолета – знамениті американські сіамські близнючки, які гастролювали в 1930-ті роки у США в складі бродячих цирків. Після того, як вони не вийшли на роботу і не відповідали на телефонні дзвінки, близнючок знайшли мертвими в їхньому будинку. Вони померли від гонконгського грипу. За даними експертизи, Дейзі померла першою, Віолета – через 2-4 дні після сестри. Весь цей час вони перебували без якої-небудь допомоги.
Тріш Кінан, 2011 рік
Британська рок-співачка і учасниця рок-групи Broadcast Тріш Кінан померла від свинячого грипу в результаті ускладнень, викликаних вірусом A/H1N1. Кінан занедужала одразу ж після повернення у Великобританію з гастролей. Під час цієї поїздки 42-річна співачка інфікувалася вірусом свинячого грипу – страшного захворювання, що забрало багато життів.
Валерія Кисельова, 2015 рік
Акторка, мати шоумена Івана Урганта також померла після того, як занедужала грипом. У надії, що вилікується самостійно, артистка не зверталася за допомогою до лікарів. Жінці було 63 роки, вона не страждала хронічними захворюваннями.
Леонід Жаботинський, 2016 рік
Всесвітньо відомий український штангіст у суперважкій вазі переніс безліч травм, перелом ноги, мікроінсульт, а помер від грипу. Вірусом він інфікувався в лікарні, згодом ускладнення привели до тромбозу кишківника. 13 січня 2016 року спортсмену зробили операцію з видалення частини тромбованого кишківника, наступного дня Жаботинського не стало.
Нікі Лауда, 2019 рік
У віці 70 років помер трикратний чемпіон «Формули-1» Нікі Лауда, якого за рангом можна порівняти з Міхаелем Шумахером. Торік йому провели пересадку легенів. Операція пройшла успішно, але на початку 2019 року Нікі був госпіталізований через грип, від якого й помер.
Галина Волчек, 2019 рік
Художній керівник московського театру “Современник” Галина Волчек померла 26 грудня в лікарні через ускладнення після запалення легенів. Їй було 86 років.
Марк Захаров, 2019 рік
Художній керівник московского театру “Ленком”, народный артист СРСР Марк Захаров помер у вересні. Причиною смерті стало повторне запалення легень. Йому було 85 років.
Грип цього сезону також обіцяє бути тяжким. Крім того, він прийшов до нас раніше прогнозованих термінів разом із пандемічним вірусом свинячого грипу, що вже лютував у 2009 році. В Європі реєструють перші випадки смертей від грипу, більшість із них – серед дітей. Але пік захворюваності прогнозують на лютий.
Тому запасаємося противірусними препаратами. Пам’ятайте, що гомеопатія під час вірусної атаки, тим більше під час грипу, малоефективна. Найкраще мати перевірені ліки в аптечці, адже під час грипу найважливіше – почати лікування за появи перших симптомів. При виборі препарату звертайте увагу на декілька важливих факторів: пряму противірусну дію та безпеку, що доведені клінічними дослідженнями.
Лікарі останнім часом звертають увагу на препарати, в основі механізму дії яких лежать природні флавоноїди. Клінічні дослідження показали, що флавоноїди здатні перешкоджати проникненню вірусу в організм і значно загальмовує швидкість його розмноження. Це дає імунній системі шанс швидко впоратися з вірусною атакою. Відомо також, що флавоноїди універсальні – вони діють як на віруси грипу, так і ГРВІ, а також короновіруси.
Читайте ще: Атипова пневмонія. Що треба знати, аби вчасно розгледіти